Ana Sayfa
Kurumsal
Ürünlerimiz
Site Haritası
İletişim

MC 200

Penetrant Sprey


ÜRÜN TARİFİ: MOLY® MC 200 Penetrant Spray, nufüz kabiliyeti yüksek boya çözeltisidir. Tahribatsız çatlak tesbitinde metal yüzeyindeki mevcut çatlaklara nüfuz ederek, developer maddesi ile çatlağın belirgin hale gelmesini sağlar.

UYGULAMA ALANLARI     :

Tahribatsız çatlak kontrolünde çatlaklara nüfuz maddesi olarak kullanılır.
Her türlü metallerde döküm, kaynak dövme, çekme, talaş, kaldırma, kaplama, ışıl işlem gibi çeşitli işlemler sonrasında kullanmaya uygundur

MC SERİSİ KULLANIMI     :

MOLY MC 100 Temizleyici Sprey
Kontrolü yapılacak yüzeyin ön hazırlanmasında kullanılır. Yüzeyin yağlardan arındırılmış ve temiz olması gerekmektedir Bunun için yüzeye MC 100 Temizleyici Sprey püskürtülür. Yüzey hav bırakmayan bir bez parçası ile silinir.

MOLY MC 200 Penentrant Sprey
MOLY MC 200 ,  MC 100 ile hazırlanmış temiz yüzey üzerine püskürtülür. Penentrasyon için 20-25 dakika kadar beklenir. Yüzeydeki fazla boya penentrasyon maddesi hav bırakmayan bir bez parçası ile silinir. Gerektiği takdirde temzilik için MC 100 kullanılır.

MOLY MC 300 Developer Sprey
Geliştirme maddesidir. Mevcut çatlakların gözel görülebilir hale gelmesini sağlar. MC 200 tatbik edilmiş yüzeye ince bir film teşkil edecek şekilde püskürtülür. Kısa bir müddet ( 10-15 dakika ) beklenir. Yüzeyde çatlaklar mevcut ise kılcal damarlar şeklinde beliriri

 © 2011 Şeker Makina Kimya, Tüm Hakları Saklıdır.